Wyślij pytanie przez FB
Produkt dnia
Kufel but XXL
Kufel but XXL
39,00 zł
szt.

Koc termiczny

0feb70be4de789b25a39d95fe5fe.jpg
Dostępność: brak towaru
Cena: 3,50 zł 3.50
ilość szt.
Pin It

Opis

Koc termiczny, ratunkowy.
Koc NRC, folia NRC, koc przeciwwstrząsowy, folia termiczna, folia izotermiczna.
Wymiary 130 x 210 cm
Cienka metalizowana płachta z tworzywa sztucznego. Używana w ratownictwie, turystyce i wspinaczce oraz sytuacjach awaryjnych lub warunkach ekstremalnych. Zapobiega wychłodzeniu organizmu w sytuacjach ekstremalnych i poprawia komfort termiczny. Jest to obowiązkowe wyposażenie każdej apteczki
Cechy:

* Małe wymiary – po złożeniu wielkości kartki A6.
* Możliwość bardzo sprawnego izolowania termicznego okrytego nią człowieka.
* Typowe wymiary: 210 x 130 cm, waga: 62 g.
* Wysoka, jak na materiał tej grubości, sprawność izolacyjna. Jest to spowodowane odbijaniem promieniowania cieplnego przez błyszczącą powierzchnię folii (do wewnątrz lub na zewnątrz).
Zastosowanie

Poszkodowanego, co do którego zachodzi obawa wychłodzenia organizmu lub osobę, która chce uchronić się przed stratami ciepła, zawija się w folię NRC. Dzięki temu jego własne ciepło jest kumulowane.
W przypadku przebicia płuca kawałek folii można wykorzystać jako opatrunek zastawkowy. W przypadku przemoczenia butów 10-15 cm pasek folii można owinąć wokół stóp srebrną warstwą do skóry, a na to założyć suche skarpetki.
Jest ona traktowana przez osoby planujące działania w warunkach zimowych i podobnych jako obowiązkowy element wyposażenia osobistego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl