Jak rozpalić fajkę wodną instrukcja / poradnik
Jak rozpalić fajkę wodną instrukcja / poradnik

Masz już fajkę i teraz zastanawiasz się jak ją rozpalić?

Często się zdarza , że ludzie kupują sziszę a potem kurzy się gdzieś w kącie bo nie wiedzą jak ją rozpalić . Bywa też , że próbowali , coś poszło nie tak i palenie shishy było totalną porażką a nie przyjemnością jak powinno być.

Postanowiliśmy Wam pomóc . Oto instrukcja krok po kroku co trzeba robić i jak.

Oto kilka punktów - krótki tutorial jak rozpalić shishę :

 

  1. Zaczynamy od umycia shishy. Jeśli jest nowa to koniecznie trzeba ją dokładnie wymyć , żeby nie pozostało nic co mogło na niej osiąść w czasie transportu lub przechowywania , a co mogłoby wpłynąć na zmianę smaku tytoniu lub komfort palenia
  2. Napełniamy dzban wodą - wlewamy tyle, aby po włożeniu korpusu, rurka zanurzona była na 1-1,5 cm w zależności od wielkości fajki i kształtu dzbana. Jeśli nalejesz zbyt dużo wody do wazy będzie bardzo ciężko ciągnąć dyn przez co palnie sziszy nie będzie przyjemnością.
  3. Montujemy fajkę : wkładamy korpus do dzbana. Pamiętajcie o zachowaniu szczelności - do tego służą uszczelki . Nowe generacje fajek mają gwintowane łączenie korpusu z dzbanem co zapewnia ich szczelność.
  4. Nabijamy cybuch: napełniamy go tytoniem tak aby był równo ułożony ale nie ubity aby powietrze mogło swobodnie przenikać wśród listków i cząsteczek tytoniu. Pamiętaj aby tytoniu dać tyle by została przerwa między tytoniem i brzegiem cybucha tak by nie dotykał folii czy sitka. W przeciwnym przypadku tytoń będzie się przypalał. Cybuch  przykrywamy folią aluminiową bądź sitkiem. Jeśli używamy folii należy ją mocno naciągnąć a następnie podziurkować. 
  5. Nakładamy węgiel na cybuch. W przypadku samorozpalającego pamiętajmy , że w trakcie rozpalania bardzo śmierdzi więc lepiej rozpalać go przy oknie  dopiero jak rozpałka się wypali kładziemy na cybuch. Węgle kokosowe rozpalają się dłużej ale nie psują smaku. Najlepiej je rozpalać przy pomocy kuchenki.
  6. Podłączamy wąż , pamiętając o zachowaniu szczelności - tu znowu potrzebna jest uszczelka
  7. Zaciągamy się kilkakrotnie aż zacznie się pojawiać dym . Z czasem i kolejnymi buchami będzie go coraz więcej a samo palenie będzie coraz przyjemniejsze i aromatyczne.

Dla ułatwienia pokazujemy krótki film instruktażowy:.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl