Wyślij pytanie przez FB
Produkt dnia
Kufel but XXL
Kufel but XXL
39,00 zł
szt.

Gyges Classic [gra logiczna]

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 94,00 zł 94.00
ilość szt.
Pin It

Opis

Gracze powinni usiąść po przeciwnych stronach planszy i rozdzielić po równo między sobą wszystkie piony. Każdy gracz otrzymuje 2 potrójne, 2 podwójne oraz 2 pojedyncze piony. Na zmianę w turach gracze rozkładają po jednym ze swoich 6 pionów, umieszczając je w dowolny sposób na sześciu polach, na swojej linii startu.

Piony nie należą do żadnego z graczy, a każdy gracz wykonuje ruch poruszając piony, które znajdują się najbliżej niego! Zaczyna gracz, który pierwszy ustawił pion na planszy, następnie gracze na zmianę w turach poruszają po jednym pionie. Gracz musi wybrać pion, który znajduje się najbliżej niego 
i pochodzi z linii znajdującej się najbliżej gracza.

Piony poruszają się do przodu, do tyłu i na boki z jednego pola na drugie, odpowiednio do swojego rozmiaru: pojedynczy pion porusza się o jedno pole, podwójny pion porusza się o dwa pola, a potrójny pion porusza się o trzy pola. Pionek może zmieniać kierunek w trakcie ruchu.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy wprowadzi pion na pole "mety", znajdujące się po przeciwnej stronie planszy. "Meta" może zostać osiągnięta bezpośrednio z każdego pola na ostatniej linii. Pionek musi dotrzeć na metę w ramach swojego pełnego ruchu.

Gigamic jest znany ze znakomitych gier logicznych, których wykonanie stoi na najwyższym poziomie.Gyges potwierdza tę tezę w stu procentach. Świetne wykonanie, proste zasady i znakomita zabawa!

PUDEŁKO ZAWIERA:
  • plansza do gry
  • 12 drewnianych pionów
  • woreczek
  • instrukcja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl